facebook
twitter
rss
E Diel,   20 Prill 2014
Untitled Document
`Arrest me burg` për gjyqtarin e Pogradecit
Goditja e grupit të tritolit, policia infiltroi agjentin
1 miliardë euro energji nga Rumania
Kapet 15 kg marijuanë, arrestohet 45-vjeçari nga Shkodra
Tribunali e bën Kosovën anëtare të Këshillit të Evropës
Aksident tragjik në Pakistan, mbi 40 të vdekur
Degë të prera
Program i madh festiv “Profeti Muhamed, Krenaria e Njerëzimit” ( Foto Lajm)
Ecni për ta luftuar më mirë Parkinsonin
Fiton Roma, Seria A mbetet e hapur
 Aktualitet
Goditja e grupit të tritolit, policia infiltroi agjentin Fushë Krujë – Të shtunën, policia e Fushë Krujës goditi një grup që merrej me shitjen e tritolit, ndërsa u se »»
`Arrest me burg` për gjyqtarin e Pogradecit Pogradec – Kolegët e lanë në qelitë e paraburgimit gjyqtarin Dhimitër Pojanaku, i cili midis… »»
Durrës, moti i keq pengon kërkimet për gjetjen e trupit të 39-vjeçarit Durrës – Moti i keq ka vështirësuar kërkimet në det për gjetjen e trupit të… »»
 Politikë
Një shtetas tenton të hyjë me forcë tek Kryeministria Tiranë – Një shtetas tentoi të hynte me forcë sot në godinën e Kryeministrisë. »»
Akuzat për trafik droge, PS-LSI kërkesë për Komision HetimorGrupi Parlamentar i Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim depozituan në Kuvend kërkesën për… »»
PD: Rama-Meta sulmuan ILDKP-në për të ruajtur pasurinë e tyrePartia Demokratike denoncoi sot heqjen e kompetencës së Presidentit në emërimin e kreut të kontrollit… »»
Untitled Document
Fotogaleri Karikature Videogaleri

Qytete-fantazmë

Ngrohja globale

We Are Happy From Tirana
 Sporti
Fiton Roma, Seria A mbetet e hapur Roma e mban të hapur garën për titull në Serinë A. »»
Deklarata bombë e Ture: Lojtarët afrikanë konsiderohen si kafshë“Futbollistët nga Afrika konsiderohen si kafshë”. Deklarata e fortë vjen nga mesfushori i Mançester Sitit,… »»
Mourinjo në sulm: Kampionatin e vendosin gjyqtarëtHumbja 2-1 ndaj Sandërlendit, e para në “Stemford Bridxh” nën drejtimin e Çelsit, ka shkaktuar… »»
Formula 1, Hamilton niste i pari edhe në KinëLjuis Hamilton do ta nisë nga vendi i parë garën e Kinës, ndalesa e katërt… »»
Gabon Çelsi, Liverpuli mund të shkëputetGafë e Çelsit, që rrezikon të humbasë terren në garën për titull në kampionatin anglez. »»  
 Rajoni
Maqedoni, protesta për dhunën ndaj shqiptarëve Dhjetëra studentë shqiptarë në Maqedoni kanë protestuar të premten para Gjykatës Themelore në Shkup, kundër dhunës së ushtruar ndaj familje »»
Tribunali e bën Kosovën anëtare të Këshillit të Evropës Prishtinë - Krijimi i Gjykatës Speciale që do t`i trajtojë aktakuzat e mundshme nga hetimet për raportin e Dick Martyt, do t`i sjellë Republikës së Koso »» Ahmeti: Do t’i heqim kufijtë mes shqiptarëve Kryetari Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka zhvilluar tubimin e radhës mbrëmë në Kumanovë. »»
 Bota
Katër të vrarë nga shkëmbimi i zjarrit në lindje të Ukrainës Kiev – Katër persona mbetën të vrarë sot në mëngjes nga shkëmbimi i zjarrit në Slaviansku të Ukrainës. »»
Aksident tragjik në Pakistan, mbi 40 të vdekur Sukkar – Një tragjedi e vërtetë ndodhi në Pakistan. Përplasja e një autobusi udhëtarësh dhe një traktori la pas 42 persona të vdekur dhe 20 të plag »» “Malaysia Airlines”, dy ditët vendimtare të kërkimeve Kërkimet për avionin e zhdukur malajzian janë ngushtuar dhe kanë arritur “pikën kritike” në dy ditët e ardhshme, ka deklaruar ministri malajzian i Tr »»
 Ekonomi
1 miliardë euro energji nga Rumania Tiranë – Qeveria shqiptare po negocion me qeverinë rumune për një marrëveshje rreth 1 miliardë euro në vit për blerjen e energjisë elektrik »»
Në Shqipëri çmimi i karburantit më i lartë në Evropë Tiranë - Ndonëse kanë të ardhurat më të ulëta në Evropë, shqiptarët e paguajnë karburantin më shtrenjtë, jo vetëm se fqinjët e tyre, por edhe se »» Miratohet fondi shtesë për rrugën Tiranë-Elbasan Tiranë – Deputetët miratuan sot huan me Fondin Saudit për Zhvillim për financimin e ndërtimit të rrugës Tiranë-Elbasan-Qukës-Qafë e Plloçës”. »»
 
Analistët
Lajmi i fundit
 Forum
Degë të prera Shumica prej nesh jemi rritur nën ndikimin e historive intriguese mes nuseve dhe vjehrrave. Dhe bëmë një betim ‘kandidati më i mirë për burrë është ai të cilit i ka vdekur nëna’. Patëm frikë mos vjehr »»
 Eseistikë
Të dyshuarit midis blasfemisë dhe si qëllim në vetvete Do ishte e nevojshme për disa domene të dijes që të përpilohej një histori e dyshimit, qoftë edhe në pika të përgjithshme; se si ka ndikuar ai te mendimi dhe te kultura; se a ka qenë i dobishëm apo ko »»
 Dossier
Themistokli Gërmenji dhe “Republika e Korçës” “Republika e Korçës” ishte një administratë lokale që u krijua nga komanda ushtarake franceze më 10 dhjetor 1916 - 16 shkurt 1918. Ajo kishte një këshillë prej katërmbëdhjetë vetash i përbërë nga 7 my »»

Kryeministri Rama takohet me Zv.Kryeministrin turk, Emrullah Isler
Untitled Document
Kursi Këmbimi
Euro: 140.34 
 
0.24000000000001  0,17% 
USD: 101.24 
 
-0.42  -0,41% 
GBP: 167.94 
 
-2.14  -1,27% 
Anketa
A mendoni se kreu i PD-së Basha duhet të takohet me kryeministrin Rama? 
Shiko rezultatin
Moti

Tiranë

+17
H: +17°
L: +
Tirana
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+16° +17° +18° +17° +19° +21°
+ +10° + + + +

Shkodër

+13
H: +17°
L: +
Shkodër
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +16° +16° +16° +16° +20°
+ +10° + + + +

Vlorë

+13
H: +18°
L: +
Vlorë
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Mon Wed Thu Fri Sat Sun
           
+19° +17° +18° +18° +18° +21°
+11° + +13° +11° + +10°

Prishtinë

+11
H: +13°
L: +
Prishtinë
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Sun Mon Wed Thu Fri Sat
           
+14° +15° +13° +15° +15° +15°
+ + + + + +

Shkup

+19
H: +19°
L: +
Shkup
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+15° +21° +22° +22° +22° +22°
+ + + + + +
Abonohu
Email
(*) Abonohuni këtu nëpërmjet emailit tuaj për të lexuar lajmet kryesore të ditës.
Untitled Document
Partnerë
 Familja

Mbroni fëmijët nga pedofilia! Shpeshherë në media dëgjojmë për raste të dhunës psikologjike apo fizike të ushtruar mbi fëmijët. »»
Karriera të mos ju pengojë për të pasur një fëmijë
Pse adoleshenti nuk dëshiron të dalë nga dhoma e tij?
 
 Shëndeti

Ecni për ta luftuar më mirë Parkinsonin Ne mund të parandalojmë ose të ngadalësojmë zhvillimin e sëmundjes së Parkinsonit. »»
Kujdes hipertensionin!
A janë mikrobet vërtet primitive?
 
 Kulturë

Program i madh festiv “Profeti Muhamed, Krenaria e Njerëzimit” ( Foto Lajm) Sot në Pallatin e Kongreseve në Tiranë u zhvillua programi artistik, `Profeti Muhamed, paqja qoftë.. »»
Shuhet Gabriel Garsia Markez
“Romeo dhe Zhulieta” bashkon artistët shqiptarë me ata serbë
 
 Teknologji

“Facebook” tregon se kush prej miqve është më afër teje Kompania “Facebook” do të vijë së shpejti me një aplikacion të ri i cili tregon… »»
Hakohet skaneri i “Galaxy S5” (video)
“Samsung”: Të përfitojmë nga vdekja e Steve Jobs
 
 Kuriozitete

Zbulohet planeti “kushëri” i Tokës (video) Për herë të parë, shkencëtarët kanë zbuluar një planet në zonën jashtë sistemit tonë diellor.… »»
Qeni që kupton si njeri
Fal vrasësin e të birit në çastin e fundit të varjes në litar (foto)
 
[ Stafi | Kreu | Kontakti | Politika e Botimit ]
Copyright 2006-2014 © GazetaStart.com - Të Gjitha Të Drejtat e Rezervuara.