facebook
twitter
rss
E Enjte,   17 Prill 2014
Untitled Document
Gjirokastër, pranga një inspektori tatimesh, procedohen tre të tjerë
Reforma territoriale, mazhoranca do t’i heqë të drejtën e vetos opozitës
Pogradec, arrestohet në flagrancë gjyqtari
15 vjet nga eksodi i shqiptarëve të Kosovës
Përleshje në Ukrainë, NATO premton mbështetje
Përdoruesit e `Google Glass`, pionierë të vërtetë
Përqafim mbresëlënës (video)
Kush e zbuloi internetin (video)
Super Bejl, Kupa është e Realit, Barça në humnerë
 Aktualitet
“Fallxhorja”, arrestohen 6 shtetas në Bilisht Korçë - Gjashtë persona u arrestuan nga policia e Korçës në kuadër të një operacioni të koduar “Fallxhorja »»
Durrës, shpërthim eksplozivi në një automjet Durrës – Një shpërthim i fuqishëm eksplozivi u regjistrua mëngjesin e sotëm në qytetin e… »»
Gjirokastër, pranga një inspektori tatimesh, procedohen tre të tjerë Gjirokastër – Një inspektor tatimesh për zonën e jugut të Shqipërisë u arrestua nga policia… »»
 Politikë
Kuvend, deputetët e PD-së e nisin me një minutë heshtje Tiranë – Deputetët e opozitës e nisën me një minutë heshtje seancën plenare në nderim të 52-vjeçares që u v »»
Reagon kryetarja e PS-së në Elbasan: Edhe unë jam papunëTiranë – Kryetarja e Partisë Socialiste për qytetin e Elbasanit, Luljeta Arapi hodhi poshtë letrën… »»
Reforma territoriale, mazhoranca do t’i heqë të drejtën e vetos opozitës Tiranë – Kuvendi i Shqipërisë do të miratojë sot vetëm me votat e mazhorancës ndryshimin… »»
Untitled Document
Fotogaleri Karikature Videogaleri

Eklipsi i Hënës

Ngrohja globale

Supergoli i Bejlit
 Sporti
Super Bejl, Kupa është e Realit, Barça në humnerë Reali i Madridit është fitues i Kupës së Mbretit për sezonin 2013 - 2014. »»
Gabon Siti, tani titulli është më largMançester Siti gabon dhe zbeh shanset për titull në Premier Ligë. »»
Tjetër finale Bajern - DortmundNuk ka surpriza: Do të jetë Bajerni i Mynihut kundërshtari i Borusias së Dortmundit në… »»
Ja klubet ku sportistët paguhen më mirëPuna që shpërblen më mirë një sportist? Të luajë në NBA, ku rroga mesatare arrin… »»
Sekretet e Mourinjos të rrëfyera nga ish-lojtarët e tij“Shkenca sot mundëson klonimin, por ta klonosh atë është e pamundur, sepse, përtej faktorit biologjik,… »»  
 Rajoni
15 vjet nga eksodi i shqiptarëve të Kosovës Sot e 15 vite më parë, në prill të vitit 1999, shqiptarët e Kosovën filluan të largoheshin me dhunë nga trojet dhe vendbanimet e tyre. Ishin f »»
Eurodeputeti francez: Ballkani si Ukraina, gati të shpërthejë Kreu i grupit parlamentar të Partive Popullore Evropiane në Parlamentin Evropian, Zhozef Dol, u ka bërë thirrje eurodeputetëve që do të zgjidhen në maj »» Maqedoni, huliganët dhunojnë një familje shqiptare Një familje shqiptare kanë qenë pre e dhunës së ushtruar nga një grup huliganësh maqedonas ditën e zgjedhjeve presidenciale. »»
 Bota
Timoshenko: Të vendoset gjendja e jashtëzakonshme në lindje Ish-kryeministrja e Ukrainës, Julia Timoshenko bëri thirrje sot për vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme në lindje të Ukrainës. »»
Kore e Jugut, kërkime intensive për 300 njerëzit e humbur Shërbimet e emergjencës po vazhdojnë kërkimet për 300 njerëzit e humbur, pas fundosjes së një trageti me 470 pasagjerë në Korenë e Jugut. »» Përleshje në Ukrainë, NATO premton mbështetje Tre persona u vranë mbrëmjen e djeshme në lindje të Ukrainës, bën me dije ministri i Brendshëm, Arsen Avakov. »»
 Ekonomi
Miratohet fondi shtesë për rrugën Tiranë-Elbasan Tiranë – Deputetët miratuan sot huan me Fondin Saudit për Zhvillim për financimin e ndërtimit të rrugës Tiranë-Elbasan-Qukës-Qafë e Plloç »»
Skemë e re për subvencionin në bujqësi Tiranë – Ministria e Bujqësisë dhe Agjencia e Pagesave (AZHBR) nisi sot zbatimin e skemave të reja mbështetëse për fermerët dhe agropërpunuesit në t »» Ligji për gjobat e fushatës Tiranë – Të majtët miratuan sot vendimin për faljen e gjobave ndaj bizneseve të vendosura gjatë periudhës 1 mars deri më 31 gusht të vitit të shkuar »»
 
Analistët
Lajmi i fundit
 Forum
Përdoruesit e `Google Glass`, pionierë të vërtetë Harxhim i kotë parash? Apo një çmim i vogël që paguhet për të qenë pjesë e historisë teknologjike? »»
 Eseistikë
Të dyshuarit midis blasfemisë dhe si qëllim në vetvete Do ishte e nevojshme për disa domene të dijes që të përpilohej një histori e dyshimit, qoftë edhe në pika të përgjithshme; se si ka ndikuar ai te mendimi dhe te kultura; se a ka qenë i dobishëm apo ko »»
 Dossier
Themistokli Gërmenji dhe “Republika e Korçës” “Republika e Korçës” ishte një administratë lokale që u krijua nga komanda ushtarake franceze më 10 dhjetor 1916 - 16 shkurt 1918. Ajo kishte një këshillë prej katërmbëdhjetë vetash i përbërë nga 7 my »»

Triblime duke kërcyer
Untitled Document
Kursi Këmbimi
Euro: 140.34 
 
0.24000000000001  0,17% 
USD: 101.24 
 
-0.42  -0,41% 
GBP: 167.94 
 
-2.14  -1,27% 
Anketa
A mendoni se kreu i PD-së Basha duhet të takohet me kryeministrin Rama? 
Shiko rezultatin
Moti

Tiranë

+17
H: +17°
L: +
Tirana
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+16° +17° +18° +17° +19° +21°
+ +10° + + + +

Shkodër

+13
H: +17°
L: +
Shkodër
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +16° +16° +16° +16° +20°
+ +10° + + + +

Vlorë

+13
H: +18°
L: +
Vlorë
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Mon Wed Thu Fri Sat Sun
           
+19° +17° +18° +18° +18° +21°
+11° + +13° +11° + +10°

Prishtinë

+11
H: +13°
L: +
Prishtinë
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Sun Mon Wed Thu Fri Sat
           
+14° +15° +13° +15° +15° +15°
+ + + + + +

Shkup

+19
H: +19°
L: +
Shkup
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+15° +21° +22° +22° +22° +22°
+ + + + + +
Abonohu
Email
(*) Abonohuni këtu nëpërmjet emailit tuaj për të lexuar lajmet kryesore të ditës.
Untitled Document
Partnerë
 Familja

Karriera të mos ju pengojë për të pasur një fëmijë Kushtet dhe forma e sotme e ushqyerjes apo e jetesës ndikojnë negativisht në instiktin… »»
Pse adoleshenti nuk dëshiron të dalë nga dhoma e tij?
Fëmija mëson duke luajtur
 
 Shëndeti

Po ju plas truri? E kam plot, nuk mund të mendoj asgjë. Jam shumë i stresuar dhe nuk arrij… »»
Kujdes ndryshimet e temperaturave!
Këta “telefonat e zgjuar” na larguan nga njëri-tjetri!
 
 Kulturë

“Romeo dhe Zhulieta” bashkon artistët shqiptarë me ata serbë Vepra e famshme e Uilliam Shekspirit, “Romeo dhe Zhulieta” do të vërë në një skenë… »»
Panairi i Librit në Shkup, diskriminohen shtëpitë botuese shqiptare
Digjitalizohen revistat “Zani i Naltë” dhe “Kultura”
 
 Teknologji

Ja kur do të dalë në treg telefoni inteligjent i “Google”-it, “Project Ara” Muajin e shkuar “Google” pati njoftuar se kishte plane për të prodhuar një telefon inteligjent… »»
Kush e zbuloi internetin (video)
Jep dorëheqjen CEO i “Motorola”-s, kompania shitet tek “Lenovo”
 
 Kuriozitete

44 ditë udhëtim në 60 sekonda (VIDEO) Ky i ri australian do t’ju tregojë në një minutë atë çka shumë prej jush… »»
Përqafim mbresëlënës (video)
Tunelet më mahinitës në botë
 
[ Stafi | Kreu | Kontakti | Politika e Botimit ]
Copyright 2006-2014 © GazetaStart.com - Të Gjitha Të Drejtat e Rezervuara.