facebook
twitter
rss
E Martë,   02 Shtator 2014
Untitled Document
Durrës, grabiten e më pas vriten mizorisht dy të moshuara
Durrës, goditet rrjeti i prostitucionit, 7 persona në pranga
Rama: Në Elbasan do bëjmë sa nuk është bërë 20 vjet
Basha: Bllokadë e paparë nga Rama, nuk e ka bërë asnjë kryeministër tjetër
Daçiç: Serbia nuk do të nënshkruajë marrëveshje paqeje me Kosovën
Putin: Nëse dua mund ta marrë Kievin për dy javë
Faktorët nxitës të astmës
E tmerrshme, autobusit me 28 pasagjerë i dalin rrotat (Video)
Publikohen pamjet e “iPhone 6” (Video)
Zyrtare: Falkao te Junajtidi
 Aktualitet
Durrës, goditet rrjeti i prostitucionit, 7 persona në pranga Antitrafiku i Durrësit ia ka dalë të godasë një rrjet që merrej me shfrytëzim e ushtrim të prostitucionit. »»
Bllokohet qarkullimi i automjeteve në sheshin “Nënë Tereza”Nëse mendoni të qarkulloni me makinën tuaj përgjatë sheshit “Nënë Tereza”, nga sot e në… »»
Grabitësi në BSH ka shlyer para kohe kredinë e shtëpisëArdian Bitraj, autori kryesor i vjedhjes në Bankën e Shqipërisë, rezulton të ketë shlyer para… »»
 Politikë
Rama: Në Elbasan do bëjmë sa nuk është bërë 20 vjet Kryeministri Edi Rama deklaroi nga qyteti i Elbasanit, se qeveria do të investojë në këtë qytet aq sa nuk është b »»
Veliaj mbledh drejtorët për prioritetet e shkollave profesionaleMinistri i Mirëqenies sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj ka thirrur në një takim drejtorët e… »»
Basha: Bllokadë e paparë nga Rama, nuk e ka bërë asnjë kryeministër tjetërKreu i PD-së dhe Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha akuzoi kryeministrin Rama se i ka… »»
 Sporti
Zyrtare: Falkao te Junajtidi Mançester Junajtidi ka zyrtarizuar transferimin e Radamel Falkaos nga Monako në formë huazimi për një sezon me të drejtë blerjeje përfundimtare verën e ardhshme. »»
Negredo huazohet nga Siti te ValenciaValencia ka bërë të ditur afrimin e Alvaro Negredos nga Mançester Siti në formë huazimi… »»
Rrëfimi i Bashës: Te Torino kam luajtur 8 muaj me injeksioneMigjen Basha deklaron se mjekët e ekipit të Torinos e kanë detyruar të luajë me… »»
Uelbek lë Junajtidin për ArsenalinArsenali ka arritur me Mançester Junajtidin marrëveshjen për transferimin e sulmuesit Dani Uelbek për 20… »»
Zyrtare: Junajtidi merr holandezin BlindMançester Junajtidi ka zyrtarizuar transferimin e holandezit Dalei Blind nga Ajaksi për 14 milionë sterlina. »»  
 Rajoni
Daçiç: Serbia nuk do të nënshkruajë marrëveshje paqeje me Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme dhe zëvendëskryeministër i Serbisë, Ivica Daçiç, është shprehur se Serbia nuk do të nënshkruajë marrëveshje »»
Giffoni: Nuk kisha dijeni për skandalin e vizave në Kosovë Ish-Ambasadori italian në Kosovë, Michael Giffoni, ka deklaruar se nuk ka qenë i vetëdijshëm për skandalin e vizave. »» CNN: Kosova me numër relativisht të vogël të luftëtarëve në Siri CNN ka përpiluar një listë prej 25 vendeve të cilat deri më tani i kanë publikuar të dhënat zyrtare për pjesëmarrjen e shtetasve të tyre në luftën »»
 Bota
Rusia do ndryshojë strategjinë ushtarake Një ushtarak i lartë rus ka deklaruar se Rusia do të ndryshojë doktrinën e saj ushtarake si pasojë e krizës së Ukrainës dhe pranisë së NATO »»
Putin: Nëse dua mund ta marrë Kievin për dy javë Gazeta italiane “La Republica” ka shkruar se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka thënë presidentit në largim të Komisionit Evropian, Jose Manuel »» Heletey: Rusia ka nisur një luftë të madhe Ka nisur një “luftë e madhe”, nga e cila mund të vriten me mijëra persona, kështu është shprehur ministri i Mbrojtjes së Ukrainës, Valeriy Heletey. »»
 Ekonomi
FMN-ja: Nuk ka “plan B” për rritje taksash dhe çmimin e energjisë Përfaqësuesi i ri i Fondit Monetar Nndërkombëtar në Tiranë, Jens Reinke, ka mohuar një ditë më parë ekzistencën e një plani B sugjeruar qe »»
BSH nuk ndryshon normën e interesit, rikonfirmohet shuma e vjedhur Guvernatori i Bankës së Shqipërisë doli në një deklaratë për media ku rikonfirmoi edhe një herë se shuma e vjedhur nga thesari i shtetit kap vlerën 7 »» FMN në Tiranë, diskutime për borxhin dhe investimet Një Mision i Fondit Monetar Ndërkombëtar po takohet me përfaqësues të qeverisë për të gjetur mënyra të reja investimesh. »»
Untitled Document
Fotogaleri Karikature Videogaleri

Kafshët shtëpiake në situata komike

Dita e fundit e merkatos

Gaza e shkatërruar
 
Analistët
Lajmi i fundit
 Forum
Dhurata më e çmuar Në ditët kur çdo minute prodhohet diçka e re për t’u marrë si dhuratë dhe ku ne jemi bërë vegël e kapitalizmit pyeta veten se cila mund të ishte dhurata më e çmuar, dhurata më e madhe për një njeri. »»
 Eseistikë
Kur kopja të çon te origjinali Të marrësh shkas nga një planet si Hëna, që pas Diellit është planeti dhe dukuria natyrore më e ngarkuar me simbolikë dhe poetikë, në të gjitha traditat/kulturat, do të thotë thjesht ta sjellësh në »»
 Dossier
Programi dhe organizimi i “Partisë Kombëtare të Shqipërisë” 1902 (II) Artikulli 17 përcaktonte bazat “filozofike” ose kodet morale të “Partisë Kombëtare të Shqipërisë”. Sipas tij, veprimtaria e kësaj partie do të mbështetej në principe dhe virtyte themelore që kishin ka »»

Arrestohen 5 punonjës të BSH
Untitled Document
Kursi Këmbimi
Euro: 140.34 
 
0.24000000000001  0,17% 
USD: 101.24 
 
-0.42  -0,41% 
GBP: 167.94 
 
-2.14  -1,27% 
Anketa
Për sa vite Shqipëria mund të bëhet anëtare e BE-së?  
Shiko rezultatin
Moti

Tiranë

+17
H: +17°
L: +
Tirana
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+16° +17° +18° +17° +19° +21°
+ +10° + + + +

Shkodër

+13
H: +17°
L: +
Shkodër
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +16° +16° +16° +16° +20°
+ +10° + + + +

Vlorë

+13
H: +18°
L: +
Vlorë
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Mon Wed Thu Fri Sat Sun
           
+19° +17° +18° +18° +18° +21°
+11° + +13° +11° + +10°

Prishtinë

+11
H: +13°
L: +
Prishtinë
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Sun Mon Wed Thu Fri Sat
           
+14° +15° +13° +15° +15° +15°
+ + + + + +

Shkup

+19
H: +19°
L: +
Shkup
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+15° +21° +22° +22° +22° +22°
+ + + + + +
Abonohu
Email
(*) Abonohuni këtu nëpërmjet emailit tuaj për të lexuar lajmet kryesore të ditës.
 Familja
Fëmija i rritur pa përgjegjësi nuk mund të zgjidhë problemet
Një bashkëshort i vështirë mund të zbutet me dashuri
10 këshilla të arta për një martesë të lumtur!
 
 Shëndeti
Faktorët nxitës të astmës
Rëndësia e gjumit gjatë shtatzënisë
Dua ta lë cigaren, por nuk mundem
 
 Kulturë
Ekspozitë për rikthimin e traditës së përpunimit të leshit
Ndërron jetë aktorja Liza Laska
“New York Times”: Gjuha shqipe mes tri gjuhëve më të vjetra në botë
 
 Teknologji
Karakteristikat e “Sony Xperia Z3”
Rrjedhin imazhet e “Samsung Galaxy Note 4”
Publikohen pamjet e “iPhone 6” (Video)
 
 Kuriozitete
Ja macja që shpëton pronarin nga vdekja (Foto)
Kur struci shëtit nëpër rrugë (Video)
E tmerrshme, autobusit me 28 pasagjerë i dalin rrotat (Video)
 
[ Stafi | Kreu | Kontakti | Politika e Botimit ]
Copyright 2006-2014 © GazetaStart.com - Të Gjitha Të Drejtat e Rezervuara.